Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Genç Girişimcilere Destek Programı: KOSGEB

Genç Girişimcilere Destek Programı: KOSGEB
  • 21 Ağustos 2023, 15:20

Genç Girişimcilere Destek Programı: KOSGEB

Girişimcilik Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanan "Genç Girişimci Desteği" programı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünde girişimciliği desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu programla genç girişimcilerin başarılı işletmeler kurması, ekonomik kalkınmanın sağlanması ve istihdamın artırılması hedeflenmektedir.

Destek Unsurları ve Detayları:

1. İşletme Kuruluş Desteği: İşletme kuruluş giderleri için geri ödemesiz olarak 2.000 TL destek sağlanmaktadır.

2. Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği: İşletmenin kuruluş tarihinden itibaren 24 ay içinde alınan makine, teçhizat, yazılım ve ofis donanımı için geri ödemesiz olarak üst limiti 18.000 TL destek verilmektedir. Kadın girişimciler, gaziler, birinci derecede şehit yakınları ve engelli girişimciler için daha yüksek destek oranları uygulanmaktadır.

3. İşletme Giderleri Desteği: İşyeri kirası ve personel ücretleri gibi işletme giderleri için aylık azami 5.000 TL ve toplamda 30.000 TL geri ödemesiz destek sağlanmaktadır.

4. Sabit Yatırım Desteği: İşletme kuruluş tarihinden itibaren 24 ay içinde alınan makine, teçhizat ve yazılım için teminat karşılığı geri ödemeli olarak 100.000 TL destek sağlanmaktadır.

5. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi: Girişimcilerin iş kurma ve yönetme konularında bilgi ve beceri kazanmaları için ücretsiz uygulamalı eğitimler düzenlenmektedir. Bu eğitimi tamamlayanlar Genç Girişimci Desteği başvurusu yapabilirler.

6. İş Planı Ödülü: Üniversitelerde girişimcilik dersi alan öğrenciler arasında düzenlenen iş planı yarışmalarında dereceye girenler işletmelerini kurmuşlarsa ödüllendirilir. Ayrıca kurumlar arası iş fikri yarışmalarında da ödüller sunulmaktadır.

7. İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Desteği: İşletme geliştirme koçluğu, iş yeri mekânı, ekipman ve destek ağlarına erişim sağlayan İŞGEM'lere kuruluş ve işletme desteği verilmektedir.

Bu programla genç girişimciler, iş fikirlerini hayata geçirirken gerekli finansal ve eğitimsel desteği alabilirler. KOSGEB'in işbirliği ile yürütülen bu program, girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunarak ekonomik büyümeye ve istihdama olumlu etki sağlamayı hedeflemektedir.

Program hakkında detaylı bilgilere KOSGEB resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki bu desteklerle genç girişimciler geleceğe daha güvenle adım atabilir ve başarılı işletmeler kurabilirler.Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM